Tekne ve yat camları imalatında estetik görünümüne ek olarak kolay işlenebilir olması sebebi ile pleksiglas malzeme sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle plexi cam çoğu imalat noktasında kolaylıkla ve güvenle kendine yer edinmeyi başarmıştır.

Plexiglas işlenebilir hafif yapısı sayesinde teknelerin sadece dış değil aynı zamanda iç bölümlerinde de kullanıma çok uygundur. Tekne ve yatlar için özel boyutlarda üretilen pleksi camlar, ışığı geçirgenliği ile bilindiği için çoğu noktada kolaylıkla kullanılabilmektedir.

İşlevselliğine ek olarak sağlam ve uzun ömürlü bir malzeme olması sebebi ile de tekne ve yatlar için son derece uygundur. Pleksiglas cam tekne ve yat camlarının birçok özelliği bulunur.

Sizlerden gelen taleplere göre özel olarak ürettiğimiz şeffaf veya renkli cam tasarımları olduğu gibi işlevsel olarak da sızdırma yapmayan özelliğe sahiptirler. Ek olarak Mor Pleks’in pleksi bombe alanındaki uzmanlığı da ortaya kaliteli ürünler çıkarmaktadır.

Tekne ve yat camı imalatı noktasında pleksi kullanılmasının ilk nedeni kolay işlenebilir olmasıdır. Cama göre daha ucuz olduğu için tercih edildiği düşünülse de sanılanın aksine çok sağlam ve uzun ömürlü bir malzemedir.

Aynı zamanda darbelere karşı da oldukça dayanıklıdır. Sağlamlığının yanında su sızdırmazlık özelliği de tekne ve yat camlarında kullanılmasının başlıca sebepleri arasındadır. Pleksi bombe işlemindeki deneyimimizle bu alanda kolaylıkla ihtiyaçlarınızı karşılayabilmekteyiz.

Güneş ışığının zararlı ışınlarını süzmesi de tekne camları yapımında kullanılmasının bir diğer sebebidir. Şeffaf çeşitleri dışında isteğe göre renkli pleksiglas cam çeşitleri de bulunmaktadır. Sizlerin tercihine bağlı olarak yat camı imalatı alanındaki deneyimimiz sayesinde isteğinize uygun olarak birbirinden farklı boyut ve özellikteki ürünleri kolayca tasarlayabilmekteyiz.

Görsel çekiciliği dışında tekne camı imalatı için kullanılacak olan malzemenin dayanıklı olması da oldukça önem taşır. İşte bu noktada pleksi tekne camları hem tasarımsal çeşitliliği hem de sağlamlığı ile bir adım öne çıkmaktadır.

Tekne ve yat camları sadece dış yüzeyler değil aynı zamanda tekne ve yatlarda bulunan farklı noktalarda da kullanılır.

Sizlerin ileteceği özelliklerdeki pleksi tekne ve yat camlarını hem tasarımsal hem de işlevsel yönden birçok farklı şekilde üretebilmekteyiz. Pleksi imalat ve lazer kesim alanındaki deneyimimiz sayesinde tam olarak istediğiniz ürünle sizleri buluşturuyoruz. Lütfen detaylar için bizlerle iletişime geçmekten çekinmeyiniz, her zaman sizlere yardım etmek için buradayız.