PleksiglasPleksiglas

Şeffaf renk ya da renkli şekillerde üretilebilen, plastik yapısına benzer bir yapıya sahip olan pleksiglas maddesi üretimin pek çok alanında faydalanılan bir hammaddedir. Bu hammadde cama oranla çok daha dayanıklıdır. Örneğin cam bir kap 1 birim şiddete ancak dayanabiliyorken, pleksiglas ile imal edilen kap 6 birim şiddete kadar dayanabilir. Piyasada  yaklaşık olarak 1,5 milimetre ile 2,5 milimetre kalınlığı arasında olan bu plastiğe benzeyen malzeme; kozmetik, aydınlatma, teşhir ve ürün standartları, kapak, broşürlük, tabela sistemleri, isimlikler, led sistemleri, dekorasyon işlemeleri, sadaka kutuları, dekor ürünleri, polikarbon çatı kaplama, grafik tasarım, tekne ve yat camları, kürsüler ve gözlük stantları alanında kullanılmaktadır. Düz levhalar halinde bulunan bu madde, 75 derece civarında yumuşamaya başlayarak şekil verilebilir hale gelir. Aranan forma girmesi için en fazla 120 ila 150 derece sıcaklık yeterli olacaktır. Şekil verildikten sonra soğumaya bırakılan ürün, sabit halde kalacaktır.

 

İklimsel özelliklere karşı dayanıklı olan pleksiglas şeffaf ya da opak renkleri ile florasan renklerinde üretilebildiği için kullanım alanları da daha zenginleşmektedir. Birçok malzemeden farklı olarak pleksiglasın rengi zaman içerisinde solmayacağı için daha kullanışlıdır. Ayrıca kolay kırılmadığından ötürü uzun ömürlü olur. Bu hammaddenin kullanılarak üretimin gerçekleştirildiği imalathanelerde ve fabrikalarda üretim işi ile uğraşan ustaların işi daha kolay olmaktadır. Çünkü kesimleri ve şekillendirme işlemleri rahatça yapılmaktadır. Ancak ne yazık ki yanmaya karşı dayanıklı olmadığından ötürü yüksek ısıların olduğu alanlarda kullanıma uygun sayılamaz. Pleksiglas işleme sektörünün öncü firmalarından biri olan morplegsiglas.com ile iş yerinizde ya da diğer mekanlarınızda uzun ömürlü şıklığı yakalayabilirsiniz. Ayrıca işlevsel olması sebebiyle de birçok mekanda ve eşyada kullanabilirsiniz. Bu sektörde çok sayıda pleksi işleyen firma olmasına karşın morpleksiglas.com adresinde de görebileceğiniz gibi iş ortaklarımızın sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu alandaki yenilikçi anlayışımız, güvenilir hizmetimiz ve satış sonrası müşterilerimize sağlamış olduğumuz desteğimizle tüketicilerimizin güvenini kazanmış bulunmaktayız. Web adresimizi ziyaret ettiğinizde pleksinin kullanım alanları ve çalıştığımız firmalar için hazırlamış olduğumuz ürünleri detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Örneğin kozmetik alanında pleksi kullanılarak ruj ve oje stantları hazırlanabilmektedir. Aydınlatma sektöründe ise aplik ve kutu aydınlatma imal edilmektedir.

 

Teşhir ürünü stantlarında ve raflarda kullanıldığı gibi mutfak robotu ve buna benzer makine parçalarında, makine korumalıklarında, makine kulplarında da kullanılmaktadır. Büro malzemeleri yapımında ise en çok broşürlük, kalem ve dosyalık imal ederken pleksiye ihtiyaç duyulmaktadır. İş yeri tabelalarının üzerindeki harflerin üretilmesi için yine hammadde olarak pleksiglasa gereksinim vardır. Masa üzerindeki isimlikler ile bina içlerinde ve oda girişlerinde yer alan küçük yer bildirme levhalarının pek çoğu da bugün pleksi malzemesi ile üretilmektedir. Harf vakumlama işlemi esnasında, led sistemleri oluşturmada, ağaç oymada, mobilya işlemlerinde, mdf işçiliğinde, dilek ve şikayet kutusu imalatında, değişik dekorasyon ürünlerinin imal edilmesinde, ev, iş yeri, plaza, kütüphane, hastane gibi binaların çatı kaplamalarında, üst geçitlerin tavan kaplama işlerinde, fanuslarda, teknelerin ya da yatların camlarını şekillendirmede, hayır işleri için kullan at tabak bardakları üretiminde, konuşma kabini oluşturulmasında, eczanelerde kullanılan stantların yapımında, camdan, ahşaptan gözlük reyonları imalatında ve daha birçok alanda yine pleksi malzemesi tercih edilmektedir.

 

Bundan dolayı da pleksi şekillendirme ve şişirme sektörünün diğer tüm sektörlerle yakından veya uzaktan bir ilişkisi mutlaka mevcuttur. Pleksi malzemesi levhalar halinde olduğu için cnc ile ya da lazer ile kesim yapılmaktadır. Bu şekilde kesilen ve şekillendirilen ürünler her zaman daha muntazam olmaktadır. Doğru kesim ve şekillendirme ile birlikte, müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verme, destek hizmetleri ve uygun fiyatlarımız ile de bugün piyasanın önde gelen firmaları arasında yerini almış olmamız şaşırtıcı değildir.

Copyright © 2011 - 2021 Morpleksi Pleksi ve Pleksiglas İmalat Fabrikası pleksi