Salgın süresinde maske ve mesafe kurallarına yönelik çeşitli virüs önleyici ekipmanlar ortaya çıkmıştır. Bu ekipmanlardan en çok tercih edileni ise pleksi virüs paneli olarak belirleniyor.

Pandemi süresinde salgını azaltmak ve önlemek amacıyla tasarlanan pleksi virüs paneli birçok yerde sıklıkla karşımıza çıkan şeffaf duvarlar olarak nitelendiriliyor. Pleksinin kalın yapısı ve kalitesi sayesinde oldukça kullanışlı olan koruma paneli hayatımızın her alanında virüsle mücadelede karşımıza çıkıyor.

Pandemi süresi boyunca birçok tedbir alınırken özellikle yoğun kalabalık olan yerlerde virüs koruma bariyerinin eklenmesi oldukça avantajlı ve yararlı bir durumdur. Bu sayede mesafe iki kat arttırılarak daha güvenli bir ortam sağlanmış olur. Ek olarak kullanılan korova virüs standları da ek bir önlem sağlamıştır. Kullanılan cam pleksi koruma noktasında çok fayda sağlamıştır.

Eczanelerde, hastanede, okul, ofis, kurum ve restoran gibi kapalı alanlarda pleksi virüs koruma paneli kullanılıyor. Özellikle salgın sürecinin ilk başladığı günden itibaren yakın temasın yasak olması sonucunda koruma panelinin çoğu alana yerleştirilmesi ile tedbir alınmış oldu. Masa ve sıralarda, hastanede veya herhangi bir kurumda personel ile konuşurken arada bir korona virüs standı olması durumunda kabinin aslında koruma bariyeri olduğunun bilincine varıyoruz. 

Virüs koruma paneli ile covid sürecinde gereken tedbiri uygulayarak mesafeli bir yaklaşım ile virüs kapma olasılığı en aza indiriliyor. Koruma bariyerinin çoğu alanda kullanılması ile insanların maske dışında ekstra bir tedbir alması da bariyer dışında kalarak sağlanıyor. Bu noktada kaliteli bir pleksi fanus işlemi gerekmektedir.

Pandemi dolayısıyla birçok kapalı alanda yasaklar başladığında insanların ve işletme sahiplerinin tedbir alması şart oldu. Bu nedenle ortaya çıkarılan pleksi virüs koruma bariyeri ile sağlığınız tehdit altında kalmayarak birçok firma ve birçok alan içerisinde kullanımının rahatlığı ile yakın temas kurulmayacaktır.

Pleksi virüs koruma bariyerinin en önemli avantajı ekstra bir mesafeyi belirlemiş olmaktır. Görüş kalitesi çok yüksek ultra şeffaftır pleksi malzeme kullanılmıştır. Ayrıca vezne ve konuşma bölümleri de mevcuttur.

Kişi pleksi virüs koruma paneli arkasında kalarak karşısındaki kişi ile yakınlık kurmadığında sosyal mesafe korunmuş olacaktır. Aynı zamanda kalabalık ortamlarda ayırıcı bariyerler ile ortamdaki kişilerin alanları sadece kendilerine ait olarak belirlenerek temas halinde olunmadığı için virüsten korunmanın etkili bir çözümü olacaktır.

Bunlara ek olarak %100 şeffaf görünüme sahiptir. Ürünlerimiz bu amaçla imal edilmiştir. Ek olarak korona virüs levhası ürünümüzü de incelemenizi öneririz.