Kumbara modelinde tasarlanan pleksi sadaka kutuları içerisine para konulması amaçlandığı için belirlenen ölçülerde şeffaf ve renksiz pleksi kullanılır. Kutu boyutlarının ortalama civarlarda belirlenmesi ile para atmak için kutu üstüne bir delik açılmalıdır. Pleksinin işlenişi ve delme işleri kolay olduğu için, sadaka kutularında pleksi malzeme tercih edilir.

Bu kutular cam malzeme olmadığı için oldukça sağlam ve kırılmaz yapıdadır. Bu şekilde imal ettiğimiz ürünümüzü uzun zaman kullanabilirsiniz.

Pleksi sadaka kutusuna istenirse anahtarlı bir kilit oluşturulabilir ve kapaklı bir model de tasarlanabilir. Camdan daha sağlam olmasından dolayı pleksi kutuları kolaylıkla kullanıma uygundur. Kapaklı sadaka kutularında pleksinin doğru bir şekilde kesilmesi ile kapağın tam oturması sağlanır. Pleksi levha üzerinden lazer ile kesilen malzeme, sadaka kutularında rahatlıkla kullanabileceği için kapak veya kilit gibi ürünlerle uygun bir tasarım yapıyoruz.

Sadaka Kutusu

Kalitesiz plastik malzemeler sağlık için oldukça zararlı olduğu için sadaka kutularında insanların kutuya elinin değmesi sonucunda kaliteli bir malzeme kullanılması gerekir. Pleksinin sağlığa zararlı olmamasından dolayı ve aynı zamanda cam gibi kırılan bir yapısının olmaması dolayısıyla pleksi kutuları tercih edilir.

Dayanıklı olması ve boyutunun ideal olması nedeniyle sadaka kutuları doğru ölçülerle tasarlanarak para alım kapasitesi yüksektir. Birbirinden farklı tasarımlar ile pleksi sadaka kutularında farklı modellere firmamızda rastlamak mümkündür. Kilitli, kapaklı veya kapaksız modelleri ile sadaka kutuları farklı yerlere konulmak için tasarımı ona yönelik yapılır. Pleksi istanbul ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Sadaka Kutuları Örnekleri

Camii, hastane, ofis, okul ve market gibi alanlarda sıkça gördüğümüz sadaka kutuları pleksi malzemeden üretilir. Üretim aşamasında pleksi sadaka kutuları tasarımı yapıldıktan sonra açılara yönelik doğru bir ölçüde kesim işlemi tamamlanarak kutular işlemden geçer. Lazer cihazı sayesinde teknolojik yöntemlerle kutu imalatı gerçekleştirildikten sonra istenilen şekil verilerek sadaka kutusu son halini alır. (Öneri kutusu örneklerimizi de inceleyebilirsiniz)

Belirli yerler için üretilen sadaka kutularında talep edilen bir model varsa, çizim aşamasında tasarımın çizimi alete yapılarak kutunun ölçüleri ve detayları doğrultusunda üretim işlemimizi tamamlıyoruz. İşlemi biten pleksi sadaka kutuları cilalanarak hizmete hazır hale getirilir. Detaylı bilgi için irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. İstanbul ve tüm Türkiye’ye toptan pleksi hizmeti vermekteyiz.