Pleksiglas olarak da tanımlanan pleksi levha farklı renklerde veya şeffaf plaklardan oluşur. Farklı kullanım alanlarında amaca yönelik tasarlanan bir plastik malzemedir. Levhaların üretimi ise şeffaf, beyaz veya buzlu olarak farklı modellerde kullanım alanına yönelik tasarlanır. Levha üretiminde pleksinin kullanılmasının birçok nedeni vardır.

Bunlardan ilki pleksi malzeme işlenmesi çok kolay bir üründür. Akrilik levha üretimi kusursuz bir şekilde yapıldığında hiçbir sorun teşkil etmeden kullanılmaya hazırdır. Dayanıklı yapısı sayesinde birçok alan için akrilik levhaların üretimi yapılır. İşleyişine yönelik akrilik levhalar tasarlanarak şekil verilmektedir. Kolay şekil alan pleksilerin üretim aşamasında ekiplerle kalite kontrollerden geçen ürünlerimizi, sağlam bir şekilde talep edilen yere göre hazırlıyoruz.

Pleksi levhalar dekorasyon ürünü olarak bilinse de birçok firma için özel olarak üretilir. Aydınlatma, banyo ve mutfak eşyaları, mobilya, dekorasyon, stand, tekne ve yat camları, laboratuvar ve yatak başlıkları için kullanıma uygundur. Farklı iklim şartlarında dayanlıklı olması, şeffaf ve renkli kullanım imkanı, ışık geçirgenliği ile darbelere 6 kat daha iyi karşılık koyması sebebi ile tercih edilmektedir.

Tasarım levha modelleri istenilen doğrultuda seçilerek teknikleri kapsamında dikkate alınır. Banka, balkon, merdiven ve alışveriş merkezlerinde kullanımı oldukça yaygındır. Akrilik ürünler genellikle saydam olarak kullanılsa da renkli seçenekleri de kullanım alanına bağlı olarak üretilir. Pleksi plakalık fiyatları noktasında firmamız sizlere yardımcı olmaktadır.

Reklam endüstrisinde normal cama göre pleksiye ihtiyaç duyulmasıyla üretim sektörü genişlemiştir. Döküm tekniği, levha ebatları ve renk skalası ile ilgili hiçbir detay atlanmadan kusursuz bir şekilde üretimleri yapılır. Levhaların kaliteli yapısı sayesinde kullanım yerine bağlı olarak talep edilen boyutlarda pleksi lazer kesim işlemi gerçekleştirilir.

Üretim aşamasında tasarımına önem verilen levhaların ayrıntıları göz önünde bulundurularak kusursuz bir üretim gerçekleştiriyoruz. Kullanım yerleri oldukça geniş olduğu için her alanda karşılaşmanız mümkündür. İyi tasarlanmış levhalar kullanım alanı için tasarımı yapıldıktan sonra üretim aşamasından sonra yerleştirilir. Pleksi levha fiyatları noktasında firmamızla iletişime geçebilirsiniz.