Pleksi kozmetik standları genellikle ürün teşhir standı olarak kullanılır. Bu standlar çeşitli sektördeki firmaların ürün gruplarını tanıtmak için tercih edilir. Aynı zamanda ürünleri ve kozmetik malzemeleri sergilemek amacıyla üretilmişlerdir. Üretilen bu standlar pleksi malzemesinden imal edilen ürünlerdir.

Kozmetik standlar kozmetik firmaların ürünlerini tanıtmak ve sergilemek amacıyla kullanımları için özel üretilir. Kozmetik standları içeriğinde pleksi,   malzemeler ile üretilmiş olan; raf, sepet, askı gibi sistemlerden oluşan standlardır. Günümüzde özellikle kozmetik alanında stand ihtiyaçları için Sağlam ve dayanıklı yapılarıyla tercih edilirler. Bu standlar kullanım kolaylığı sağlayan pleksilerle üretilir ve camdan çok daha kullanışlı ürünlerdir.

Özellikle sergileme alanlarında stand şeklinde sıklıkla tercih edilirler. Bu standlar ile erişiminin kolay olması, kullanımının rahatlığı ön plandadır. Aynı zamanda cama göre daha dayanıklıdırlar. Aynı zamanda kurulumundaki kolaylık pleksi standların tercihlerinde ön plandadır. Pleksiglas kozmetik standları normal bir cama oranla 6 kat daha fazla dayanıklıdır. 

Dayanıklı olması özelliği ile pleksilerin kullanım olarak en çok kozmetik standlarında görülür. Özellikle kozmetik fuarlarda mücevher firmaların tanıtımlarını yapmış olduğu standlardır. Bunun için pleksi ürünleri lazer kesim ile özel olarak üretilirler. Pleksi plakalık fiyatları talepleriniz bizlere ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda kişisel bakım ürünleri satışı yapan dükkanların girişine özel standlar bu ürünlere dahildir. Bu kozmetik tanıtma amaçlı konulan standlarda pleksi yapılar kullanılır. Özellikle sağlam bir yapısı olması sebebiyle mücevher firmaları tarafında tercih edilirler. Bu standalar pleksi ve şeffaf yapıları da, sergilenen ürünün net ve dikkat çekici olmasını sağlar. Ayrıca pleksi kürsü ürünlerinde de aynı yapı kullanılmaktadır.

Pleksi ürün standları ile olası kazalarda kırılma ve dökülme engellenir. Bu korumalar standların pleksi yapılardan oluşmasıyla sağlanır. Pleksi kozmetik standlar,  kozmetik sektöründe kullanılan standlar olup, tamamen özel üretim ve tasarımdırlar. Özellikle bu kozmetik standlar pleksi veya ahşaptan yapılır.

Standlar özel üretim olduğu için özellikle sevkiyatlarında azami titizlik gösterilmelidir. Sağlık açısından makyaj iyi muhafaza ve kullanılırken de belli sıra ile için kullanılan Pleksi kozmetik standları saydam ya da yarı saydam, malzemeden oluşur. Ayrıca mika özelliği taşıyan plastik çekmeceli veya üst üste sıralanan standlardandır.