Pleksi korkuluk pleksiden üretilen ve kullanımı yaygınlaşan ürünlerdendir. Özellikle son günlerde pleksi merdiven korkuluğu modelleri üretilmeye başlanmıştır. Bununla birlikte son zamanlarda merdiven korkuluğu modelleri çok fazla tercih ediliyor. Ayrıca şehirler de tüm binalarda farklı modellerdeki korkuluklar vardır. Bu korkuluklar sağlam yapısı ile birçok kullanıcının tercih ettiği ürünlerdir.

Bu ürünler ve korkuluk modelleri bina içinde kolay, pratik bir şekilde montaj edilir. Merdiven korkulukları özellikle uzun ömürlü kullanımları ile pleksi malzemesi sayesinde yıllarca kullanılabilir.  Pleksiglas korkuluk son donanım ve  teknoloji ile üretilen pleksi merdiven korkuluklar dayanıklı ürünlerdir.

Pleksiglas malzeme özellikleri içinde ağır yükler altında hiçbir şekilde ezilmiyor olması tercih edilmesinde etkilidir. Her türlü insan veya eşya yükünde kırılmadan uzun seneler kullanılabilme özelliğe sahip ürünlerdir.

Pleksi korkuluklar özellikle pleksiglas malzeme ile saydam görünümü ve şekli alırlar. Bununla birlikte sadelik ve kalitesi ile her alanda tercih edilen ürünlerdir. Pleksi malzemesinden yapılan bu korkuluklar malzemenin tasarımına ve alana göre değişirler. Tabi bu noktada pleksi yapımı ile ilgili firmanın deneyimi ve referansları çok önemlidir.

Korkuluklar pleksiglas plastik cam ile birlikte renkli, renksiz olarak üretilirler. Buna istinaden farklı modelleri saydam ya da yarı saydam olarak da üretimi bulunan tasarımlardandır. Mesela dış dekorasyon unsurlarında da örneğin polikarbon çatı kapatma işleminde kullanılabilmektedir.

Bu tarz ürünler günümüzde genellikle merdiven yapılarında sık olarak kullanılır. Çoğu kurumsal mağazanın içinde, firma merkezlerinde, AVM’lerde sıklıkla kullanılmaktadır. Pleksi malzemenin son derece sağlam olmasıyla korkuluk malzemelerinde avantaj sağlar. Korkuluk imalatında pleksiglas levha 90 santigrat dereceye ısıtılarak yumuşatılır.

Bununla birlikte ısıtma işleminden sonra kalıpla şekil verilerek işleme devam edilir. Pleksiglas korkuluklar camdan daha sağlam ve hafif olan pleksi malzemesi ile daha çok tercih edilir. Aynı zamanda   rahat şekil verildiğinden ev dekorasyonunda ya da iş yeri dekorasyonunda tercih edilir.

Pleksi korkuluk çeşitlerinin çoğunluğu merdiven korkuluk olarak üretilir ve tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda uzun yıllar farklı darbelere dayanacak olarak üretilmektedir. Pleksiglas korkuluk ürünler darbelere karşı dayanıklı olduğundan korunaklıdırlar. Korkulukların içerisine yerleştirilen ışık ile birlikte floresan, şeffaf ve opak  gibi renklerde üretim sağlanır. Pleksi korkuluk fiyatları noktasında irtibat bilgilerimizden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız her türlü pleksi pleksiglas ürünleri alanında sizlere hizmet vermektedir. Ürün seçenekleri ve kullanım alanları hakkında detayı bilgi için bize ulaşabilirsinz.