Pleksi kapak günümüzde özellikle  kuruyemiş korunmasında kutuların kapakları olarak kullanılır. Bu ürünler yarı saydam ya da tam saydam olan pleksilerden üretilmiştir. Aynı zamanda kolay bir şekilde işlenebilen bir malzeme olarak kapaklar hafif ve dayanıklı ürünlerdir. Buna istinaden pleksiler hafif yapısı sayesinde oldukça kolay bir şekilde her kutuya uyabilen, delinebilen ya da kesilebilen kapakladır. Bu kapaklar; son derece kullanışlı pleksi ile dayanıklı bir ürün koruma sağlarlar.

Pleksiglas kapaklar plastik cam olarak kullanım alanı geniş olan her ürün ve eşya saklamada yer alan kutu veya diğer malzemelere uyan kapakladır. Gelişen teknolojiler sayesinde pleksi kapaklar içeriğinde yer alan pleksi malzemesi ile saydam hem de yarı saydam olabilen görünüş ve koruma sağlayan malzemelerdir.

Bu kapaklar ayrıca hafif bir plastik malzeme olduğu için pratik bir şekilde kesilerek ürünleri korumak için kapaklara veya sade kullanım için işlenirler. Bu kapaklar ayrıca 90°c – 115°c de ısıtılarak yumuşatılan bir malzeme olan pleksi ile imalat sağlanan ürünlerdir. Buna istinaden kalıplanabilen bir malzeme olduğu için istenilen şekle kolaylıkla girebilirler. Bundan dolayı pleksi kutu ürünlerinde de sıkça kullanılmaktadır.

Aynı zamanda camdan daha hafif ve çok daha dayanıklı bir kapak malzemesi olarak her alanda tercih edilirler. Özellikle kuru gıda, kuruyemiş, gıda ve diğer sektörler de pleksiglas kapaklar tercih edilir. Plexiglass satış noktasındaki ihtiyaçlarınız için irtibat bilgilerimizden bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır. Uzman ekibimizle birlikte pleksi kesim ihtiyaçlarınız için her zaman yanınızdayız.

Bu kapaklar özellikle imalatında kesim işleminde şekillenmede ve şişirme işlemlerinde de kolaylık sağlayan ürünlerdir. Bu kapaklar. Ayrıca sertlik ve yumuşama noktası bakımından rahat ürünlerdir. Buna istinaden pleksiglas kapaklar pek çok teknik özellikleri ile genleşme katsayısı ile standartlara uygun olarak üretilirler.

Kapaklar ürünleri hava ve nemin olumsuz etkilerinden koruma özelliğine sahiptir. Ayrıca darbelere karşı ürünleri koruyan ve dağıtmayan özellikleri vardır. Pleksiglas kapak pleksi malzemenin dayanıklı yapısı ile her alanda kullanılabilen kapak çeşitleridir. Sıklıkla çoğu sektörde farklı alanlarda kullanılmaktadırlar. Hatta makina kapaklarında dahi görülmektedirler. Ürünler için şeffaf yapısı, olası ürünlerin durumlarını da takip etmede önemlidir. Kolay şekil alabilen pleksi kapak pleksi yapısı ile her türlü sektöre göre tasarlanabilir.