Pleksi isimlik plastik bir malzeme olarak işlenen malzemelerdir. Ayrıca pleksiglas ismi ile de yarı saydam ya da tam saydam olan malzemelerdir. Buna istinaden kolay bir şekilde işlenebilen bir malzeme olarak eşya ve diğer alanlarda kullanılabilir. Pleksiglas isimlikler hafif bir yapıya sahiptir. Bu hafif yapısı sayesin oldukça kolay bir şekilde delinebilir.

Ayrıca plexiglas isimlikler derece kullanışlı bir malzemedir. Bu isimlikler plastik camdan yapılır.  Pleksi malzemeler; oldukça geniş bir yelpazede kullanım alanına sahiptir. Aynı zamanda isimlik olarak imal edilen pleksi malzemesinden pek çok farklı ürün imal edilir. Buna istinaden hemen hemen her sektörde tercih edilirler.

Pleksi isimlikler; kullanılacak mekâna estetik bir görünüm kazandıran aksesuarlardır. Buna istinaden talebe göre İstenilen ebatlarda istenilen logolar yapılabilir. Bu isimlikler ayrıca teknolojinin bütün imkânları kullanılarak üretilir. Ayrıca hediyelik eşya olarak üretilirler. Aynı zamanda isimlik olarak tasarlanan ve bu ürünler isim ya da bir firmanın logosunu içerir.

Tıpkı pleksi broşürlük ürünlerinde olduğu gibi amaç kişisel yada kurumsal markanın duyurulmasıdır. Türkiye’de yer alan güvenli firmaların pleksi çalışmaları tüm ihtiyaçları karşılar. Bu ürünler birinci sınıf ürün kalitesiyle pleksi isimlikler şeklinde imal edilir. Genellikle pleksi üzerine yapılan kazıma çalışmaları,   dayanıklı ürünler ve isimlikler oluşturulur. Tıpkı pleksi broşürlük ürünlerinde olduğu gibi.

İsimliklerin çeşitleri imalat ve hazırlanma aşamasında ebatlarına göre değişir. Pleksi malzemesinin de kullanım özelliklerine göre farklı modeller vardır. İsimliklerde yer alan malzemenin özelliklerinin aşağıdaki gibidir. Pleksi isimlik ürünleri hem saydam hem de yarı saydam olarak kullanılan malzemelerden oluşur.

 

Pleksi isimlik içeriğinde hafif bir plastik malzemeler vardır. Buna istinaden isimlikler pratik bir şekilde kesilerek; işlenme özelliğindedir. Pleksi malzemeler genellikle 1,5 mm ile 2,5 mm kalınlığında bulunan bir malzemelerden üretilir. Pleksiyi üretmek için 90°c – 115°c de ısıtılarak yumuşatılan bir malzeme kullanılır. Böylece de camdan daha hafif olan ve çok daha dayanıklı malzemeden üretilir. Toptan pleksi ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.