Pleksi harf şişirme genellikle renkli, şeffaf ve saydam çeşitleri ile üretilirler. Bu ürünlerin içeriğinde bulunan ve plastik bir materyal olan harfler rahatlıkla işlenebilir. Ayrıca harf şişirmeden kolay delinen hafif bir yapıya sahip uygulamalar vardır. Buna istinaden değişik ebat ile büyüklükte ölçüleri de bulunan tabela çeşitleri üretilebilir.

Vakum şişirme ile üretilen tabelalara daha şık ve gösterişli bir görsellik sunarlar. Ayrıca harf şişirme işlemleri, pleksi kutu harf tabela çeşitleri, pleksi sadaka kutuları gibi her alanda kullanılabilir.

Teknoloji özellikle reklamcılıkta pleksi malzeme ile her sektöre etki etmiştir.  Pleksi vakum ile diğer alanlar da kullanılan tabela çeşitleri pleksi malzemesi ile kolay tasarlanan ve dayanıklı ürünlerdir. Pleksi harfler genellikle alüminyum, krom kutu harf tabela, pleksi kutu harf tabela gibi ürünler tasarlanır. Firmalar özellikle harf şişirme ile tabela üretimini müşterilerin isteklerine bağlı olarak tasarlarlar.

Buna istinaden pleksi harf şişirme LED ışık sisteminin de harflerin iç kısımlarına tasarlama yapılır. Bu tasarımlar şişirilen harflere ile ışıklı bir tabela üretimi yapılabilir. Vakum harf şişirmede montaj yapımında dekota harf siparişleri tasarımla birlikte üretilir.

Harf şişirme ile üretilen modeller de plexi kutu harf tabela en çok tercih edilen ürünlerdir. Bu ürünler genel olarak renkli, buzlu, fosforlu, şeffaf, lümen, simli çeşitleri ile üretilirler. Firmamız da sizlere pleksi toptan ürünler noktasında ihtiyaçlarınıza yönelik hizmet sunmaktadır.

Pleksi şişirme ile oluşan tabelalar ve diğer ürünler normal camlara kıyasla daha dayanıklıdır. Aynı zamanda normal camlara oranla daha hafiftirler. Özellikle bu harf şişirme ile oluşan tabelalar ısıyı %20 daha az iletir. Pleksi harfler kaliteli ve paslanmaz malzemeler ile üretilirler.

Farklı renklerde, dikkat çekici ve kaliteli görselleri ile tercih edilen pleksi harfler ile oluşan ürünler genellikle tabela ölçüsü ve diğer kullanım alanına göre değişir.

Pleksi şişirme ürünlerinde kullanılan pleksinin uygulamada; renkli, transparan renkli, buzlu modelleri vardır. Ayrıca pleksi harf şişirme şeffaf, fosforlu renkli, simli ve lümen gibi çeşitleri bulunan plastik bir cam niteliğindedir. Bu malzemeler darbelere karşı 6 kat daha dayanıklı olup,   daha hafiftir ve ısıyı %20 daha az iletir.