Ülkemizde pleksi kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Kutularda, fanuslarda, raf sistemlerinde ve diğer eşyalar için camların hemen kırılmaz özellikleri vardır. Bunun yanında cam hemen kirlenen bir malzemedir. Özellikle ağırlığı da cam kullanma oranını azaltmıştır. Buna istinaden günlük hayatta ve önemli davetlerde pleksi içeriği yer alan ürünler kullanılmaya başlamıştır. Pleksi günümüzde kozmetikten, müzeye, isimliklerden birçok eşya üretiminde ilk tercihlerden oluyor. Sadece dekorasyon için de değil güvenlik noktasında da tv ekran koruyucu modelleri sıkça tercih edilmektedir.

Pleksi aynı zamanda dekorasyon ürünlerinde de kullanılmaya ve yaygınlaşmaya başlamıştır. Özellikle eski cam ve mermer ya da diğer malzemelerin yerine artık plastik ve pleksi üretim yapılır. Özellikle pleksi dekorasyon ürünleri evler de dekorasyon ürünlerinde pleksi malzemeler ve ürünler vardır. Pleksi dekorasyon ürünleri ayrıca taşınması kolay ve rahat ürünlerdir.

Pleksi ile yapılan pleksi dekorasyon ürünleri özellikleri kullanım ve tercihlerde etkilidir. Dekorasyon ürünleri kolay şekil alabilmeleri,   renk seçenekleri tüm eşyalar da rahatça uygulanır. Ayrıca pleksiglas levha çeşitleri, iç ve dış mekânlarda tercih edilir. Özellikle pleksi ile üretilen ayna pleksi levha ile iç mekân dekorasyonu ürünleri vardır. Dekorasyonda kullanılan ayna pleksiler özellikle iç mekânlarda; mobilya, aksesuar, dekorasyon uygulamalarında kullanılır. Bu ürünler eşyanın özelliğinde yer alan ve kullanım alanına göre çeşitli şekillerde kullanılır. Pleksi fiyat talepleriniz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ayna pleksi ürünleri ayrıca levha, özellikle masa, orta sehpa, sehpa gibi düz yüzeyli mobilyalardan oluşur. Bu ürünler alanları süslemek ya da kaplamak için kullanılabilir.  Dekorasyon amaçlı pleksi levha çeşitlerinden yapılan aksesuarlar ise duvarları, tavanı ya da aydınlatmalarda kullanılır. Aynı zamanda dekorasyonda iç mekânlar, ayna pleksiden yapılmıştır. Ayrıca pleksi fanus ürünleri de kullanılmaktadır.

Bu ürünler ayrıca İç mekânlardaki doğum günü partisi, nişan, söz, kına gecelerinde tercih edilir. Aynı zamanda organizasyonlarda da ayna pleksi levhalardan yapılmış ürünler vardır. Bu ürünler özellikle pleksi malzeme ile hareketlendirilmiş süslerden oluşur. Ayrıca aksesuarlar ve  hediyelik gibi diğer dekorasyon ürünleri pleski yapımı ürünlerden oluşur. Pleksi dekorasyon ürünlerinin kullanım alanları geniştir. Özellikle pleksi dekorasyon ürünleri nişan davetlerinde, hediyelik aynalar da, anahtarlık, taç ve magnete pek çok çeşitti pleksi ürünü dekorasyon eşyaları vardır. Bu eşyalar pleksinin verdiği hafif ve dayanıklılık ile süs ve hediyelik,  organizasyon gibi alanlar da tercih edilir.