Pleksi aydınlatma hem iç hem de dış mekanlarda dayanıklı ve kullanışlı olması ile öne çıkıyor. Pleksi aydınlatmalar ile vitrin ışıklandırmaları, mağaza ışıklandırmaları ve akvaryum gibi yerlerin ışıklandırması yapılır. Pleksi cam ile kıyaslandığında hem daha hafif hem de daha dayanıklı olması ile öne çıkıyor. Ayrıca daha ekonomik bir malzeme olması da tercih sebepleri arasındadır.

Pleksi renkli ya da renksiz çeşitleri olan bir materyaldir. Saydam ya da yarı saydam olabiliyor. Pleksinin kolay işlenebilen hafif bir yapısı vardır.

Şeffaf pleksi türleri de bulunan pleksi, plastik cam olarak da bilinir. Aydınlatma ürünleri camdan daha hafif daha dayanıklı ve ekonomik bir malzemedir. 

Pleksi aydınlatma birçok alanda kullanımı yaygın olan bir malzemedir. Dayanıklı ve ışık geçirgenliği yüksek olan bir üründür.

Darbelere dayanıklılığı cama göre 6 kat daha fazladır. Pleksinin kenar kısımları keskin değildir. Kırıldığı zaman yaralanmalara sebebiyet vermez.

Pleksi, opak, şeffaf ve florasan renklerde üretilmiştir. Plastiğe oranla iklim şartlarına karşı daha dayanıklıdır. 

İç ve dış mekan kullanımı için son derece uygundur. Pleksinin kullanım alanları oldukça geniştir. Pleksi led aydınlatma, vitrin standları, gemicilik, kozmetik standları gözlük standları dekorasyon ürünleri gibi alanlarda kullanabilmekteyiz. Firmamızda her ihtiyaca uygun çeşit model ve ebatta kaliteli pleksi üretimi yapılır. Aynı zamanda çok uygun pleksi fiyatları ile hizmet vermekteyiz.

Kullanım alanı oldukça yaygın olan pleksi dekorasyon ve iç mimarlıkta ev ve büro mobilyalarında kullanılır. Ayrıca banyo ve mutfak aksesuarları aydınlatma ürünleri masa ve sehpa ayakları için de kullanılıyor. Hediyelik eşya mağaza vitrin standları yatak başları üretiminde de pleksi kullanımlar göze çarpıyor. Bunların yanı sıra pleksi ürünlerin farklı boyutları ve farklı renk seçenekleri vardır.

Bu pleksi ürünler en çok alışveriş merkezleri bankalar merdiven ve yürüme yollarında tercih ediliyor. Güneşin zararlı ışınlarına karşı da koruma sağlayan tüm pleksi çeşitleri firmamızda mevcut. Firmamız ile iletişime geçerek ihtiyaca uygun olan pleksi modeli için sipariş verebilirsiniz.  Talep etmiş olduğunuz pleksi aydınlatma için ürününüz en kısa süre içerisinde firmamızda üretilir ve size teslim edilir.