LABORATUVAR CİHAZLARIMIZLABORATUVAR CİHAZLARIMIZ

Merhabalar arkadaşlar, bugün sizlere laboratuvar cihazları hakkında bilgiler vereceğim. laboratuvar cihazları denilince sadece canlı organizmalar gelmektedir. Fakat bu yanlış bir bilgidir, tüm canlı ve cansızları incelemede kullanılabilir.

 

Laboratuvar cihazlarında kullanılan organizmalardan örnek olarak algleri verecek olursak, algler canlı mikro organizmalardır diyebiliriz. Genellikle gözle görülmezler. Mikroskobik canlılardır. Bu algleri incelemeden önce algler hakkında temel bilgiler bilememiz gerekmektedir. Bunlar da şöyledir, hücrelerinde bulunan depo maddelerinin çeşitli özelliklerini bilerek sınıflandırmalar yapılır bu sınıflandırma şöyledir, yeşil algler, kahverengi algler, kırmızı algler, ateş rengi algler, kamçılı algler, altın renkli alglerdir. Bu alg gruplarından bazıları çok hücreli olduğu gibi tek hücreli olanları da vardır.

 

Laboratuvar cihazları kullanırken dikkat edilmesi gereken kurallar ise şöyledir. Ortam ısısı yani oda sıcaklığı 25 derecede olması gerekir. Laboratuvar cihazları günlük yaşantımızda kullanılamaması ise bizleri üzüyor. Bunun sebebi ise mali durum ve evde bu şartları sağlayacak bir ortam olmadığındandır. Laboratuvar cihazları bizim için çok önemlidir. Bunun en büyük örneği yaşamsal pedigri analizleridir.

Copyright © 2011 - 2021 Morpleksi Pleksi ve Pleksiglas İmalat Fabrikası pleksi