Ahşap Pleksi özellikle güvenlik ve verimliliğin önemli olduğu birçok uygulamada en iyi seçimdir. Özellikle günümüzde üretim çeşitliliğinin artması ile birlikte birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Öncelikle pleksinin temel yapı taşı olan pleksiglası inceleyelim. Pleksiglas adı genel olarak rahat işlenebilen ve kolaylıkla kesilebilen plastik camlara verilen isimdir.

Çoğunlukla kalınlıkları 1,5mm veya 2,5mm’yi geçmez. 90 C° ve 115 C° sıcaklığındaki etüv makinalarında ısıtılarak kolayca şekil verilebilir. Ahşap lazer kesim makinası ile neredeyse istenilen tüm şekil ve boyutta ürünler elde edilebilmektedir.

Bu aşamada önemli olan ise personelin deneyim ve yetkinliğidir. Ahşap lazer kesim yapan firmalar içinde alanında uzman bir ekip tarafından uygulanırsa daha güzel sonuçlar alınmaktadır.

Ahşap pleksiglas, zamanla sertleşmiş olan reçinenin çeşitli aşamalarda işlenmesi ile elde edilir. Reçine özünde ısıya son derece dayanıklıdır ancak cam üzerine kullanımı söz konusu olduğunda dikkatli olunması gerekir. Yapısal bütünlüğüne zarar vermemesi için kazımamaya veya kırmamaya özen göstermelisiniz.

Isıtılmış olan ahşap plaka dayanıklılığı camdan daha yüksektir ancak bu cisimler daha önce yanma işlemiyle şekil aldığından darbelere karşı fazla dayanıklılık gösteremez. Yarı saydam ya da tam saydam olarak karşımıza çıkan bu malzemenin diğer adı ise pleksiglastır.

Firmamız tarafından hafif yapıda hazırlanan bu ürünler kolayca delinip kesilebilir. Mor Pleksi olarak birbirinden farklı şekillerde, boyutlarda ve özelliklerde ürünler üretebilmekteyiz.

Başlıca modellerimiz arasında şunları sayabiliriz;

  • Anahtarlık
  • Ayakkabı
  • Çanta
  • İsimlik
  • Kapı Süsü
  • Magnet
  • Pleksi Harf
  • Masa
  • Nikah Şekeri
  • Ürün Standları
  • Bijuteri Standları

Ahşap pleksi hem iç hem de dış mekan ürün seçenekleri için oldukça uygundur. Aynı zamanda sert veya esnek farklı özelliklerde üretilebilmektedir. Ek olarak hafif olduğu için rahatlıkla taşıyabilir ve hareket ettirilebilir. Aslında ahşabın damar yapısı nedeniyle işlenmesi zordur bu da onu kesmeyi zorlaştırır. Pleksiglas sayesinde pürüzsüz bir iç yüzeye sahip olacağından aynı sorunu yaşamazsınız.

Hava koşullarına dayanacak ölçüde olmasını sağlayan akrilik reçine ve polikarbonattan yapılır. Ayrıca şeffaftır, böylece iç kısımların iyi yalıtıldığından ve sızdırmaz olduğundan emin olabilirsiniz. Dilediğiniz gibi boyayabilir, istediğiniz herhangi bir rengi kullanabilirsiniz. Zaten uzmanlık alanımız olan pleksi ahşap kesim sayesinde neredeyse istediğiniz her türde ve şekilde ürün elde edebilmekteyiz.

Birçok yerde karşımıza çıkan ahşap pleksinin oldukça geniş kullanım alanı vardır. Özellikle ahşap pleksi modelleri seçeneklerinin artması ile kullanılan ürün yelpazesi genişlemiş durumdadır. Genelde günlük yaşantımızda lazer kesim ahşap ürünler şu alanlarda karşımıza çıkar:

 • Lazer kesim ahşap panel ürünler büro, işyeri veya ev gibi yaşam alanlarının dekorasyonlarında kullanılmaktadır. (Özel lazer kesim ahşap isim veya lazer kesim ahşap tablo ürünleri gibi)
 • Pleksi ahşap masa ürünleri evin mutfak, bahçe, teras gibi alanlarında kullanılmaktadır. (Balkon süsü, bebek odası süsü gibi)
 • Yatak başlarında, hediyelik eşyalarda ve takı sektörlerinde de görebilirsiniz.
 • Kadınlar tarafından oldukça beğenilen ahşap pleksi çanta yapımı imalatında da kullanılmaktadır. Şık, özel ve kendine has görünümü sayesinde her geçen gün daha fazla rağbet görmektedir.
 • Ahşap pleksi masa ve pleksi süsleme malzemeleri özellikle organizasyon sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır.
 • İçerisinde farklı kategoriler barındıran ahşap pleksi magnet de tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Lazer kesim magnet başta nişan organizasyonu olmak üzere birçok farklı yerde hediyelikler arasında karşınıza çıkmaktadır.
 • Özel endüstriyel alanlarda, vitrin stantlarında ve reklamcılık sektöründe de pleksiglas lazer kesim oldukça fazla tercih edilmektedir.
 • Yine günlük hayatta çoğu yerde ahşap pleksi isimlik kullanılmaktadır. Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte artan ürün çeşidi imkanı sayesinde ahşap isim yazdırma çok popüler olmuş durumdadır. Çoğu meslek grubu tarafından tercih edilmekte olan ahşap pleksi lazer kesim isimlik yurt içinde olduğu kadar yurt dışından da alışveriş işlemlerinde talep görmektedir.
 • Aynı şekilde ahşap pleksi anahtarlık ürünleri de çok revaçtadır. Özellikle hediyelik sektöründe hem kişiler hem de yeni firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.
 • Kişiye özel pleksi ürünleri de tercih edilmektedir. Kullanıcıların alışveriş sitelerinde nerdeyse haftanın her günü bu ürünleri sepetlerine ekledikleri görülmektedir.

Gün geçtikçe artan talebe cevap verebilmek için sektördeki öncüleri takip eden diğer satıcılar da zamanla ürün yelpazelerini genişleterek bu tarz ürünlere daha fazla yer vermeye başlamıştırlar. Mor Pleksi olarak bizler de ahşap pleksi üretim noktasında edindiğimiz deneyimle sizlere hizmet vermekteyiz. 

Teknoloji sayesinde pleksi lazer kesim işleminin gelişmesi ile kullanım alanları da oldukça yaygınlaşmıştır. Pleksi maddesinin tercih edilmesinde ve kullanılmasında birçok özelliğinin etkisi bulunmaktadır. Bunlardan bazılarına kısaca değinecek olursak;

 • Hem yarı saydam hem de tam saydam özelliği taşıyan cisimlerdir. Şeffaf olması sayesinde çoğu alanda kullanılabilmektedir. (Beyaz olanları da sıkça tercih edilmektedir.)
 • Hafif bir plastik malzeme olduğundan kolaylıkla işlenebilmektedir.
 • Genelde satışa düz ahşap levha halinde sunulur. Adet ya da ölçü verilerek hazırlanabilmektedir.
 • Kalıplanma özelliğine sahip olduğundan kolayca istenilen şekli alabilen bir cisimdir.

Bu bilgilerden de anlaşılacağı üzere pleksi malzemenin birçok faydalı özelliği bulunmakla birlikte kullanım da alanı oldukça geniştir. Bu malzeme ahşap pleksi lazer kesim aşamasında rahat bir işleyiş sunarken aynı zamanda şekil verme ve şişirme noktasında da bir sorun yaşatmaz.

Polimer bakımından da oldukça zengin olması beraberinde önemli kazanımları da getirir. Müşterilerimiz tarafından da kolay kolay iade olmamaktadır. Hakkımızda da olumsuz bir durum şu ana kadar iletilmemiştir.

CNC lazer ahşap kesim fiyatları açısından da sizlere en kaliteli hizmeti en hesaplı maliyet rakamları sunmaktayız. Her çeşit özel ölçü ahşap kesim ihtiyacınızda Mor Pleks deneyimi ve güveni daima yanınızda. Firmamız toptan pleksi ürünleri noktasında da sizlere hizmet sunmaktadır.

Eğer ahşap pleksi ihtiyacınız söz konusu ise iletişim için hemen sağ alttaki Whatsapp butonundan bizlere hızlıca ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişim sayfamızdaki irtibat bilgilerimizi de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kampanyalar ve satış indirimleri için sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutmayın.